Pradžia / Regionas / Regiono išskirtinumas verslui Versija spausdinimui

Regiono išskirtinumas verslui

Kauno regiono plėtros taryboje apsvarstytas ir parengtas Kauno regiono socialinės ir ekonominės analizės projektas. Siūlome susipažinti su Kauno raidai ir numatomiems plėtros veiksmams svarbiu dokumentu (prisegtuke).

Apžvalga

Palanki geografinė vieta, kelių, išplėtota geležinkelio ir oro transporto infrastruktūra, stipri mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros bazė, kvalifikuota darbo jėga daro Kauno regioną viena iš patraukliausių vietų investicijoms ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos valstybėse.

Kauno regione vystomos naujos verslo idėjos ir koncepcijos, aukštųjų ir vidutinių technologijų pramonė, transportas, plėtojamos paslaugos, turizmas.

Regione sukuriama beveik penktadalis šalies bendrojo vidaus produkto,  vystoma  penktadalis visos Lietuvos pramonės, o Kauno mieste – 12 proc. šalies pramonės. Kauno regione aukštą pridėtinę vertę sukuriančių produktų procentas yra aukštesnis už Lietuvos vidurkį. Kaune investavo  tarptautinės kompanijos „Kraft Jacobs Suchard”, „Marzotto Group”, „YIT”(Suomijos statybos organizacija), „Kesko Agro” ir daugelis kitų.

Kaunas yra pagrindinių Lietuvos susisiekimo kelių sankryžoje, kurioje susikerta dviejų Europos transporto koridorių  IX-ojo ir I-ojo (Via Baltica) trasos. Nuo sostinės Vilniaus Kaunas nutolęs apie 100 kilometrų, o nuo didžiausio šalies uosto Klaipėdos – 212 kilometrų. Greta miesto yra tarptautinis oro uostas, išplėtota geležinkelio infrastruktūra.

Kauno tarptautinis oro uostas yra stambiausias krovinių gabenimo oro transportu centras Baltijos šalyse, galintis priimti ir aptarnauti praktiškai visų tipų oro laivus. Iš šio oro uosto keleiviai yra skraidinami į didžiausius Didžiosios Britanijos, Skandinavijos, Lenkijos, Vokietijos, Airijos miestus.

Taip pat Kauno regione veikia keli nedideli oro uostai, aktyviai naudojami oro turizmo reikmėms (Pociūnų oro uostas Prienų rajone, Dariaus ir Girėno oro uostas Kaune).

Kaunas įsikūręs dviejų didžiausių Lietuvos upių Nemuno ir Neries santakoje, tai suteikia vandens transporto plėtros galimybes.

Kauno mieste įsikūrę daug mokymo įstaigų: Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno sveikatos universitetas, Lietuvos žemės ūkio universitetas, įvairūs koledžai ir. profesinio rengimo mokyklos, kuriose rengiami aukštos kvalifikacijos darbuotojai.

Kaune gerai išvystyta industrinių parkų sistema. Naujausias projektas – mokslo ir technologijų parkas „Technopolis”. Veikia Kauno laisvoji ekonominė zona (Kauno LEZ), išsidėsčiusi maždaug 1000 hektarų plote vos 7 km nuo miesto. Zonoje įsikūrusios bendrovės 5 metus moka 80 proc. mažesnį pajamų mokestį, o sekančius 5 metus - 50 proc. mažesnį pajamų mokestį. Bendrovės, investuojančios daugiau kaip 1 mln. JAV dolerių ir kurių 30 proc. įstatinio kapitalo sudaro užsienio investicijos, 5 metus atleidžiamos nuo pelno mokesčio, o sekančius 5 metus moka 50 proc. mažesnį pelno mokestį. Kauno LEZ veikiantys ūkio subjektai taip pat atleidžiami nuo kelių, nekilnojamojo turto ir PVM mokesčių.  

Regione išplėtotas elektros energijos tiekimo tinklas, kurį administruoja AB „Vakarų skirstomieji tinklai” (www.vst.lt ). Kauno hidroelektrinė - didžiausia elektrinė Lietuvoje, elektros gamybai naudojanti atsinaujinančius išteklius. Jos pagaminama elektra sudaro daugiau nei 80 proc. visos energijos, gaminamos šalyje naudojant šiuos išteklius.

Regioną kerta Lietuvos magistraliniai dujotiekiai, todėl sudarytos palankios sąlygos vartotojams prisijungti gamtines dujas. Gamtines dujas tiekia AB „Lietuvos dujos” (www.dujos.lt ).

Pagrindiniai Kauno regiono ekonominiai sektoriai (indėlis į BVP)

 • Žemės ūkis - 5 proc.
 • Pramonė ir statyba - 34,5 proc.
 • Paslaugos - 60,2 proc.

Pagrindinės pramonės šakos

 • elektronikos pramonė;
 • baldų gamyba;
 • maisto ir gėrimų gamyba;
 • farmacijos pramonė;
 • statybinės medžiagos;
 • chemikalai;
 • mediena ir popierius;
 • medžio apdirbimas;
 • tekstilė.

Reklama dešinėje 5 pozicija

 

 

Žodžiais tikėkite tik tada, kai juos atitinka darbai. 

Napoleonas Bonapartas

Renginių kalendorius

‹‹ 2021, Spalis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Benjaminas Žemaitis
 

Kai valdžios keičiasi, verslui svarbiausia darbų tęstinumas ir nuoseklumas. Jei vienais metais ragins sodinti svogūnus, po ketverių metų – tulpes, nieko gero nebus.

Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;