Pradžia / Naujienos / Rūmų naujienos / Svarstyta kioskų ir paviljonų išdėstymo koncepcija Versija spausdinimui

Svarstyta kioskų ir paviljonų išdėstymo koncepcija

Neseniai parengtas Kioskų, paviljonų ir prekybai pritaikytų automobilių ar priekabų išdėstymo Kauno miesto savivaldybės teritorijoje specialaus plano koncepcijos projektas sukėlė daug atgarsių bei aistrų viešojoje erdvėje ir kovo mėnesio Verslo tarybos posėdyje.

Smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai tvirtai įsitikinę, kad siekiama sunaikinti kioskus, pataikaujama stambiesiems prekybos centrams, daroma žala miesto biudžetui, žmonės liks be pajamų šaltinio, o gyventojai ir miesto svečiai praras galimybę nusipirkti pigesnės produkcijos, laikraščių, turistinės atributikos.

Verslo tarybos posėdyje kalbėjęs Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos tarybos narys Algis Raižys neprieštaravo, kad reikia nukelti netvarkingus, apleistus, neveikiančius kioskus, tačiau užsimoti vėzdu prieš visus reiškia mažųjų rinkos dalyvių diskriminaciją ir sunaikinimą. „Jeigu kioskai išsilaikė konkurencinėje kovoje ir rinkoje 20 metų, vadinasi, jie yra reikalingi gyventojams. Mums sako – ginkitės. Mes turim verslauti, o ne gintis“, –  kalbėjo A. Raižys.

UAB „Kauno spauda“ generalinė direktorė Elena Bakanauskienė,  išanalizavusi projektą, pateikė duomenis, kad įgyvendinus koncepciją iš 130 spaudos kioskų Kaune liks tik 7,  ir tie kažkur miesto pakraščiuose. „Ar ES pinigais, kuriais rengiama koncepcija, kuriame ateitį, ar ES pinigais žlugdome smulkųjį verslą? – teiravosi įmonės, kurioje dirba 230 darbuotojų, vadovė.

Pasak vadovės, ne prekybos centrai, o kioskai leidžia gyventojams greitai ir patogiai sumokėti komunalinius mokesčius, įsigyti viešojo transporto bilietų, spaudos, gaiviųjų gėrimų, miesto svečiams – turistams skirtų lankstinukų, atvirukų ir kt. Be to, šie statiniai stovėjo valstybinėje žemėje dar nesant prekybos centrų, o jiems žemė buvo atrėžta su kioskais. Statinių, į kurių atnaujinimą per trejus metus investuota bemaž milijonas litų, tinkamumą yra patvirtinusios visos savivaldybės institucijos. O reikalavimas kiekviename 9 kvadratinių metrų kioske įrengti persirengimo kabiną, sanitarinį mazgą, atvesti vandentiekį ir kanalizaciją – E. Bakanauskienės nuomone, absurdiškas reikalavimas.

Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius  aiškino, kad be reikalo keliamas vėjas – koncepcija net neturėjo būti svarstoma su visuomene, „viskas tėra svarstymo stadijoje, ir parengtos ne viena, o dvi koncepcijos“.

Verslo taryboje nutarta rudenį svarstyti parengtus kioskų ir paviljonų ir išdėstymo sprendinius.

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

 

 

Neužtenka būti užsiėmusiu – taip daro ir skruzdės. Klausimas yra – kuo Jūs užsiimate?

Henris D. Toro

Renginių kalendorius

‹‹ 2021, Birželis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
       

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Esant versle reikia uždirbti ir protingai išleisti, valdžioje – tik protingai išleisti.
 

Esant versle reikia uždirbti ir protingai išleisti, valdžioje – tik protingai išleisti.

Alfonsas Meškauskas, UAB „Baldai Jums” generalinis direktorius

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;