Pradžia / Naujienos / Rūmų naujienos / Kauno ir Grenoblio miestų draugystės perspektyvoje – verslo ryšiai Versija spausdinimui

Kauno ir Grenoblio miestų draugystės perspektyvoje – verslo ryšiai

Kauno ir Grenoblio miestų draugystės perspektyvoje – verslo ryšiai

Lapkričio 23 d. Kauno miesto savivaldybėje posėdžiavo susigiminiavusių Kauno ir Grenoblio (Prancūzija) miestų bendradarbiavimo komitetai. Jungtiniame posėdyje prisiminti nuveikti darbai ir įvardintos ateities bendradarbiavimo gairės.

Komitetų, kuriems vadovauja prof. Alvydas Laiškonis ir Renée Auzomuor, posėdis bei fotomenininkų parodos atidarymas „Žalgirio" arenoje užbaigs visą lapkritį trukusių renginių ciklą, skirtą Kauno ir Grenoblio bendradarbiavimo 15 metų sukakčiai paminėti.

„Kai prieš penkerius metus lankiausi Prancūzijoje, jūs statėte stadioną, o aš pasigyriau, kad svajojame ir rengiamės statyti „Žalgirio" areną. Ir jūs, ir mes įgyvendinome savo tikslus. Tiek Kauno vadovai, tiek gyventojai mėgsta ir domisi prancūziška kultūra. Šią vasarą, kai minėjome Napoleono I-osios armijos persikėlimo per Nemuną 200 metų jubiliejų, į šio įvykio rekonstrukciją susirinko 70 tūkstančių miestiečių ir svečių. Per 15 bendradarbiavimo metų situacija labai pasikeitė, atsivėrė kitos perspektyvos. Kai tarp mūsų miestų užsimezgė draugystė, Lietuva dar nebuvo Europos Sąjungos narė, o dabar žmonių judėjimas daug laisvesnis, bendradarbiavimas šiuolaikiškesnis", - teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Kauno vadovas pasidžiaugė, kad rytoj galės dar kartą susitikti su Grenoblio delegacija, kuomet „Žalgirio" arenoje bus atidaryta fotomenininkų darbų parodą.
Iki šiol daugiausia bendradarbiauta sporto, meno, kultūros, mokslo ir medicinos srityse. Ateityje bus siekiama plėsti ryšius ekonomikos, teisės srityse, į bendradarbiavimą įtraukti daugiau jaunimo. Norą ieškoti ryšių su prancūzų miestu išreiškė ir Kauno botanikos sodas.

„Iš tiesų daug kas pasikeitė. Per visą kelionę į Kauną mūsų pasus patikrino tik vieną kartą, tai reiškia, kad priklausome tai pačiai bendrijai. Pastebime, kad Lietuvoje geriau nei Prancūzijoje, nes jūsų ekonomikos augimas didesnis. Džiugu, kad šiais metais bendradarbiavimo komitetams pavyko už vieno stalo susodinti miestų verslininkus vienijančių organizacijų vadovus. Tai bus vienas iš akcentų tęsiant partnerystės ryšius", - pabrėžė Grenoblio mero pavaduotojas Jean-Michel Detroyat.

Apie palankią abiejų miestų verslininkams bendradarbiavimo aplinką kalbėjo ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Vytautas Šileikis. 
„Stovime ant labai solidžių pamatų, turime patirties, mus lydi geras nusiteikimas, tarpusavio pagarba, supratimas ir tolerancija. Versle, kaip ir socialiniame gyvenime, svarbios bendražmogiškos vertybės, kurios garantuoja santykių tvarumą. Versle taip pat svarbi pažanga ir komunikacija. Verslo bendruomenėje diskutavome apie bendradarbiavimą ir matome, kad atėjo laikas pereiti prie sisteminio institucijų bendradarbiavimo", - tvirtino V. Šileikis.

Anot Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovo, kauniečiai verslininkai mielai pasinaudotų grenobliečių kolegų patirtimi suartinant mokslo, inovacijų ir verslo sritis. Kaip perspektyvias bendradarbiavimo sritis V. Šileikis įvardijo aukštąsias technologijas, o ateityje - ir biotechnologijas.

www.kaunas.lt

iV7QH6HSE
i9681UIGJ
iUFD553ZD

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

 

 

Reikia nuo kažko pasitraukti, kad galėtum prie kažko prieiti. 

Justinas Marcinkevičius

Renginių kalendorius

‹‹ 2019, Lapkritis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Benjaminas Žemaitis
 

Daugelis suvokiame socialinės atsakomybės poreikį, tačiau kartu ir jaučiame stygių, kaip tai daryti kryptingai ir prasmingai.

Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;