Pradžia / Naujienos / Rūmų naujienos / Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių? Versija spausdinimui

Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?

Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?

Verslininkų ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto atstovų apskritojo stalo diskusija tokia tema vyko gruodžio 16 d. bendrovėje „Novameta“.

Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pabrėžė, kad įmonėms trūksta reikiamos kvalifikacijos technologijų srities specialistų. Daivaras Dailidonis, UAB „Taneta“ generalinis direktorius, pridūrė, kad stinga ir konstruktorių, dirbančių su 3D projektavimo programomis.

Doc. dr. Vaida Jonaitienė, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto Medžiagų inžinerijos katedros vedėja, akcentavo, kad nėra populiarios šios studijų programos: pramoninio dizaino inžinerija, aprangos mados inžinerija (šiais metais pasirinko tik 6 studentai), medienos inžinerija ir technologijos.

Vydas Damalakas, UAB „Omnitekso" akcininkas ir pirkimo direktorius, įsitikinęs, kad verslo atstovai turi prisidėti prie aktyvaus technologijų srities specialybių pristatymo šalies moksleiviams jau nuo 5-os klasės.

Rima Balanaškienė, UAB „Aconitum“ vadovė, paminėjo, jog bendrovė dirba su LSMU Farmacijos fakultetu dirba, penkios įmonės pasirašiusios su fakultetu sutartį. Studentai 2-3 mėnesnius stažuojasi įmonėje.

Habil. dr. Vitalijus Volkovas, KTU Mechanikos inžinerijos katedros profesorius, akcentavo būtinybę skatinti išsilavinimą.

Andrius Čapas, UAB „Santaviltė“ direktorius, kritikavo, kad  studentai negauna to, ko reikia. Nevyksta paskaitos, nemotyvuojama, silpnas jų paruošimas, perdaug humanitarinių dalykų.

Vytautas Grigas, Mechanikos inžinerijos katedros vedėjas, apgailestavo, kad didesnė dalis moksleivių renkasi studijuoti sostinėje, o reikia pritraukti provincijos moksleivius atvykti studijuoti į Kauną. Tiek mokslo, tiek verslo atstovai turi prisidėti prie profesijos viešinimo. Mokyklų reitingai ydingi, nes akcentuojamas mokinių patekimas į užsienio universitetus.

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakultetas  inicijavo specializaciją, skirtą 9-12-ų klasių moksleiviams, siekiantiems įgyti teorinių ir praktinių fizikos, eksperimentinės mechanikos žinių, netgi pasiruošti  valstybiniam fizikos egzaminui ir būsimoms studijoms. Studijuodami šioje specializacijoje moksleiviai kurs įvairius objektus – nuo atskirų detalių iki jų junginių, mechanizmų – erdvinius kompiuterinius modelius, sudarys jų statinius ir animuotus vaizdus realioje aplinkoje, sukurto modelio brėžinius, virtualiai ir eksperimentiškai  turės galimybę patikrinti mechanikos dėsnius mokomus per fizikos pamokas,  laboratorijoje - projektuojamų objektų stiprumą.

Diskusijos dalyviai nutarė 2016 m. kovo mėnesį kitoje gamybinėje įmonėje arba Kauno PPA rūmų patalpose organizuoti tęstinę apskritojo stalo diskusiją, pakviečiant Švietimo ir mokslo ministerijos atstovus, mokyklų atstovus bei žiniasklaidą.

Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?
Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?
Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?
Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

 

 

Mes gyvename iš to, ką gauname, bet kuriame gyvenimą iš to, ką duodame. 

V. Čerčilis

Renginių kalendorius

‹‹ 2020, Liepa ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Giedrius Bučas
 

Kai nusiperkate abonementą į sporto klubą, juk einate  treniruotis. Vien nuo to, jog įsigijote abonementą, sveikatos nepadaugės. Taip ir rūmuose. Jei įstojote, turite dalyvauti, naudotis rūmų teikiamomis galimybėmis. 

Giedrius Bučas

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;