Sumaniai praktikai skirtoje konferencijoje – per šimtą dalyvių

Birželio 8 d. Raudondvario dvare vyko nuo 2015 m. Kauno PPA rūmų koordinuojamo „Erasmus+“ projekto „Sumani praktika – verslumo įgūdžių gerinimas aukštajame moksle, 2015-1-LT01-KA203-013477“ baigiamoji konferencija „Verslumas aukštajame moksle. Išmaniosios praktikos“. Joje dalyvavo daugiau nei 100 mokslo ir verslo atstovų. Projekto tikslas – padidinti aukštojo mokslo kokybę, kad studentai įgytų tinkamesnius įsidarbinimo gebėjimus ir būtų labiau pasirengę darbo rinkai. 

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas | LSMU

Daugelio verslo įmonių atstovai skirtingai supranta bendradarbiavimo su mokslu naudą, tą konferencijoje „Santaka: kur susitinka mokslas ir verslas“, vykusioje gruodžio 1 d. galėjo išgirsti kartu su verslininkais bendravę mokslininkai. LSMU Neuromokslų instituto ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų surengtoje konferencijoje prisistatė mokslo ir verslo atstovai.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Ką daryti, kad jaunimas norėtų būti inžinieriais ir technologais?

Jau keletą metų Lietuvos darbo rinka išgyvena inžinerijos ir technologijų krypties darbuotojų stygių. Skirtingų rinkos sektorių ir profesijų poreikių analizė rodo, kad apie 2020 m. labiausiai augs inžinerinės pramonės sektorius. Kai kuriose inžinerinio profilio įmonėse darbuotojų poreikis išaugs net keliasdešimt procentų. Beje, dabar šiame sektoriuje yra maždaug 1 000 laisvų darbo vietų, pirmiausia – suvirintojams ir kvalifikuotiems inžinieriams. Iš viso technologiniame sektoriuje šiuo metu dirba apie 29 tūkst. darbuotojų, o atlyginimų vidurkis svyruoja nuo 430 iki 2500 eurų per mėnesį.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Ar sėkminga partnerystė tarp universiteto ir verslo įmonių?

Verslininkų ir KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto atstovų apskritojo stalo diskusija tokia tema vyko gruodžio 16 d. bendrovėje „Novameta“.

Kauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis pabrėžė, kad įmonėms trūksta reikiamos kvalifikacijos technologijų srities specialistų. Daivaras Dailidonis, UAB „Taneta“ generalinis direktorius, pridūrė, kad stinga ir instruktorių, dirbančių su 3D projektavimo programomis. 

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Profesinis mokymas ir verslo poreikiai: kaip paskatinti pokyčius?

Gruodžio 1 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose įvyko apskritojo stalo diskusija „Ar profesinis mokymas tenkina verslo poreikius?“  Nors darbdaviai aktyviai dalyvauja švietimo procesuose), tarp pasiūlos ir paklausos darbo rinkoje tebėra reikšmingų neatitikčių.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Verslui gali padėti studentai

Siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp verslo organizacijų bei universitetų, KTU Aplinkos inžinerijos institutas kviečia pasinaudoti galimybe bendradarbiauti su studentais iš viso pasaulio. Match My Thesis padeda verslo organizacijoms atrasti inovatyvius įmonių problemų sprendimus,  taupant laiką ir resursus bei ugdant jaunus specialistus. Jūs galite pasiūlyti baigiamojo darbo temas,  ar išsirinkti iš studentų siūlomų temų, kurios padėtų išspręsti įmonėje kylančius klausimus. Daugiau informacijos bei galimybę užsiregistruoti galite rasti šiame puslapyje:  http://matchmythesis.com/companies  .  

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Konkursas „Verslo ir mokslo partnerystė 2015“

Ūkio ministerija jau penktus metus organizuoja konkursą „VERSLO IR MOKSLO PARTNERYSTĖ 2015“ ir kviečia verslo įmones, mokslo ir studijų institucijas ir kitas organizacijas teikti paraiškas dalyvauti konkurse. Konkurso nugalėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas rugsėjo 3 d. organizuojamo tarptautinio Vilniaus inovacijų forumo 2015 „Innovation Drift“ metu.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Ar mokymų programos atitinka rinkos poreikius?

Birželio 30 d.  Aleksandro Stulginskio universitete vyko trišalė diskusija. Joje mokslo, verslo ir savivaldybės atstovai diskutavo apie mokslo žinių pritaikymą praktikoje ir glaudesnio bendradarbiavimo galimybes. Renginyje dalyvavo ASU vadovai ir dėstytojai, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai ir nariai, rajono meras Valerijus Makūnas, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro atstovai ir kt.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Danijos technikos universiteto profesorius dr. Henrik Madsen svečiavosi „Novametoje“

Birželio 16 d. UAB „Novameta“ vyko verslo informacinė popietė – susitikimas su Danijos technikos universiteto profesoriumi dr. Henrik Madsen ir Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto mokslininkais. Pagrindinis susitikimo tikslas – glaudinti bendradarbiavimą tarp mokslo ir verslo bei pasisemti gerosios patirties. Susitikimą inicijavo ir į svečius pakvietė Kpauno PPA rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Kauno rajono verslininkai diskutavo, kaip sumažinti atotrūkį tarp darbo rinkos dalyvių įgūdžių ir darbdavių poreikių

Birželio 3 d. svečiuose pas Kauno PPA rūmų tarybos narį Vytą Čičelį (viešbutyje „Via Baltica“) vyko Kauno rajono verslininkų susitikimas su Kauno teritorinės darbo biržos atstovais. Jo tikslas – prie apskritojo stalo aptarti, kaip darbo biržos įgyvendinamos priemonės gali būti efektyviau panaudojamos atotrūkio tarp darbo rinkos dalyvių įgūdžių ir darbdavių poreikių mažinimui. Aktuali tema pritraukė ne tik Kauno rajono verslininkų dėmesį – į diskusiją gausiai susirinko ir kituose regionuose veikiančių įmonių vadovų bei personalo specialistų, mokslo institucijų atstovų.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

 

Nebūkite nei per daug užsispyrę, bandydami sulaikyti tai, kas griūva, nei per daug skubėkite įtvirtinti tai, kas lyg ir atsiranda. 

R. B. De Konstanas

Renginių kalendorius

‹‹ 2021, Vasaris ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Benjaminas Žemaitis
 

Labiau nei paramos verslui reikia, jog valdžia viešai pripažintų, kad verslas maitina valstybę, o ne atvirkščiai.

Benjaminas Žemaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;