Ką daryti, kad jaunimas norėtų būti inžinieriais ir technologais?

Jau keletą metų Lietuvos darbo rinka išgyvena inžinerijos ir technologijų krypties darbuotojų stygių. Skirtingų rinkos sektorių ir profesijų poreikių analizė rodo, kad apie 2020 m. labiausiai augs inžinerinės pramonės sektorius. Kai kuriose inžinerinio profilio įmonėse darbuotojų poreikis išaugs net keliasdešimt procentų. Beje, dabar šiame sektoriuje yra maždaug 1 000 laisvų darbo vietų, pirmiausia – suvirintojams ir kvalifikuotiems inžinieriams. Iš viso technologiniame sektoriuje šiuo metu dirba apie 29 tūkst. darbuotojų, o atlyginimų vidurkis svyruoja nuo 430 iki 2500 eurų per mėnesį.

Temos: Verslo ir mokslo partnerystė 

Verslo taryba aptarė nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifus Kaune

Kauno miesto savivaldybės taryba artimiausiame posėdyje planuoja patvirtinti 2017 m. nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifus Kaune. Sprendimo projektuose numatoma, kad tarifai mieste nesikeis. 

„Enerstenos“ įmonių grupė remia Lietuvos krepšinio ateitį

Gegužės mėnesį pasirašyta paramos sutartis su Lietuvos krepšinio federacija. Sutartį pasirašė „Enerstenos grupės” generalinis direktorius Virginijus Ramanauskas ir Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, kartu dalyvaujant Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Arvydui Saboniui.

Užsieniečių įdarbinimas: galimybė verslo plėtrai

Viena opiausių verslo plėtros problemų - tai darbuotojų trūkumas. Trūksta tiek aukštos, tiek žemesnės profesinės kvalifikacijos specialistų. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai jaučia vis didėjantį poreikį įdarbinti užsienio piliečius iš trečiųjų šalių, nes Lietuvoje neranda tinkamų specialistų. Įdarbinimo procedūros yra ilgai trunkančios, sudėtingos ir dažnai „atbaidančios“ darbdavius. Norėdami aptarti verslui kylančių problemų, įdarbinant užsienio piliečius iš trečiųjų šalių, sprendimo būdus gegužės 6 d. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai organizavo informacinį – diskusinį renginį „Užsieniečių įdarbinimas – tvarka, naujovės ir praktiniai patarimai“. Jame dalyvavo beveik 60 įmonių atstovų iš Kauno ir Marijampolės apskričių: transporto, statybos, gamybos (tekstilės, aviacijos, maisto pramonės) ir kitų sektorių. 

Per 300 Kauno sparčiausiai augančio verslo atstovų susitinka GAZELĖ 2016 konferencijoje

Konferencija vyks gegužės 25 d. „Park Inn Kaunas“ viešbutyje, K. Donelaičio g. 27, Kaune. Konferencijos dalyvio mokestis – 55 Eur ir PVM. Užsiregistravusiems iki gegužės 15 d. - 44 Eur ir PVM. Jei iš tos pačios įmonės registruojasi 2 ir daugiau dalyvių, kas antram dalyviui taikoma 50% nuolaida.

Verslo moterų tinklo atstovės susitiko su LR Seimo Pirmininke L. Graužiniene

Lietuvos Verslo moterų tinklo (VMT) Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio regionų vadovės gegužės 3 d. pristatė savo veiklą LR Seimo Pirmininkei Loretai Graužinienei.

Temos: Rūmų klubai 

Rūmų tarybos posėdyje – apie reikšmingus projektus

Gegužės 3 d. „Technopolyje“  įvyko rūmų tarybos posėdis, jame apsvarstyti 8 klausimai.

Rūmų taryba priėmė sprendimą dėl ekonomikos ir verslo temas nagrinėjančių žurnalistų šių metų konkurso nugalėtojo. Gegužės 7 d. Kaune vyksiančio tradicinio Spaudos baliaus metu teikiama premija bus  jau trečioji, kuria siekiama paskatinti žiniasklaidos atstovus daugiau domėtis ir atspindėti ekonomikos bei verslo temas, nuodugniai ir profesionaliai analizuoti ūkio raidos ir verslo aplinkos problemas bei aktualijas. Šiemet konkursui savo darbus pateikė 5 Kauno ir Marijampolės regionų žurnalistai. Jų darbus vertino iš 10 narių sudaryta komisija, kurios daugumą sudarė mokslo ir mokymo įstaigų atstovai bei meno kūrėjai.

Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui"

Iniciatyva „Baltoji banga" ir asociacija „Investors‘ forum“  kviečia atsakingas ir pilietiškas verslo, valstybines ir nevyriausybines organizacijas prisijungti prie kasmetinės organizuojamos akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui", kuria norima atkreipti piliečių dėmesį į šešėlinės ekonomikos mastą ir žalą valstybei bei kiekvienam jos gyventojui. Taip pat siekiama  šviesti visuomenę, kad kiekvieno iš mūsų sąžiningas ir skaidrus elgesys prisideda prie saugios ir užtikrintos ateities kūrimo visiems valstybės gyventojams.

„Lono“ salono atidarymas

Gegužės 2 d.  Kaune, „Nemuno baldų centre“ atidarytas naujas komforto meistrų – UAB „Lonas“  firminis salonas.  Lietuviškų čiužinių „Tyla“, „Harmonija“,  „Mūza“ gamintojai šiame centre prekiauja jau keletą metų, tačiau nuo šiol jų salonas – dvigubai erdvesnis, jaukesnis ir turintis savitą, jaukumu spinduliuojantį stilių. 

MITA skelbia antrąjį kvietimą

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra skelbia antrąjį šių metų kvietimą, skirtą valstybinėms mokslo ir studijų institucijoms (išskyrus kolegijas), teikti prašymus ūkio subjektų užsakomiems mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbams skatinti skirtoms lėšoms gauti.

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

 

 

Būti tvirto charakterio - reiškia elgtis nuosekliai, patvirtinti savo žodžius veiksmais.

Zigas Ziglaras

Renginių kalendorius

‹‹ 2020, Rugpjūtis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
           

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Lengviau svajoti apie tai, kas bus po 20 metų, nei  veikti dabar.
 

Lengviau svajoti apie tai, kas bus po 20 metų, nei  veikti dabar.

Prof. Mečislovas Rondomanskas, Kauno PPA rūmų garbės prezidentas

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;