Smulkiajam verslui reikia lankstesnės euro įvedimo tvarkos

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos generalinis direktorius Rimantas Šidlauskas:

Euro įvedimas, nors ir neabejotinai naudingas bei reikalingas, pareikalaus pastangų tiek iš verslininkų, tiek iš vartotojų. Siekiant išvengti nereikalingų įtampų ir problemų, derėtų į visą procesą žiūrėti lanksčiau. Svarstant, kaip geriau pasiruošti 2015 metams, reikėtų prisiminti, kad verslininkai nelygūs verslininkams ir vieniems susidoroti su papildomais iššūkiais bus sudėtingiau nei kitiems.

Draudžiamas prekių importas iš Krymo ir Sevastopolio

Užsienio reikalų ministerija informuoja dėl Krymo arba Sevastopolio kilmės
prekių importo draudimo. Nauji teisės aktai numato, kad importas draudžiamas nepaisant to, iš kurios valstybės prekės importuojamos, jei jų kilmė - Krymas arba Sevastopolis.Plačiau - prisegtuke.

2014-07-2412.pdf 159,49 kB ;

Dėl galimo ES importo muitų suspendavimo

Iki rugpjūčio 15 d. galima teikti prašymus dėl ES taikomų muitų tarifo suspendavimo ar naujų tarifinių kvotų nustatymo iš trečiųjų šalių importuojamiems produktams: žaliavoms, pusgaminiams ar gaminio sudedamosioms dalims. Importuojamos prekės, kurioms prašoma taikyti muitų tarifo suspendavimą ar kvotas, turi būti naudojamos tolesnei gamybai ar perdirbimui (t.y. negali būti galutinio vartojimo produktai). Pagrindinis muitų tarifo suspendavimo ar tarifinių kvotų tikslas – padėti ES įmonėms importuoti pigiau tokias žaliavas, pusgaminius ar sudedamąsias dalis, kurių negamina ar gamina nepakankamą kiekį ES gamintojai.

Kiek sumokame mokesčių?

Mokesčius mokame kasdien, tačiau ar žinome, kiek sumokame per mėnesį ar per metus?

Lietuvos laisvosios rinkos institutas pristato unikalią internetinę skaičiuoklę mokumokescius.lt  .

Baigėsi „SDG akademijos“ surengta akcija „Išmok vairuoti ir laimėk savo pirmąjį automobilį“

Akcijos prizas – automobilis „Hyundai Getz” bus įteiktas Dovilei Rutkauskaitei - Levulei, sėkmingai baigusiai mokymus uždarosios akcinės bendrovės „SDG akademija“ vairavimo mokykloje. Laimėtoja liepos 11 d. buvo išrinkta burtais, dalyvaujant nepriklausomam auditoriui.

Svečiai iš Japonijos

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose viešėjo politikų ir verslininkų delegacija iš Japonijos. Ją sudarė Izumiotsu miesto meras Haruhiko Ito, Pramonės ir prekybos rūmų prezidentas, Sawada Co., Ltd. vadovas Takao Sawada,  Fuji Ltd. prezidentas Kiyokazu Fujii, Comet Co. Ltd. prezidentas Toshihiko Isaka, Sone Automobile Co. Ltd. pirmininkas Sanji Noi, Izumiotsu miesto Bendrosios politikos departamento vadovas Tomoharu Kashiba, JELC Interpreter (Japonijos-Lietuvos mainų centro) atstovai Kensaku Shioya ir Kenjiro Tamaki.

Apklausa: koks MMA didinimo poveikis verslui?

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) atlieka minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) poveikio tyrimą. Viena iš tyrimo dalių yra įmonių apklausa, kuria vertinsime pastarųjų metų MMA padidinimo nuo 800 iki 1000 litų pasekmes įmonėms, taip pat, kokios pasekmės būtų, jei nuo 2015 metų MMA padidėtų 50 ar 200 litų. Šiuo tyrimu sieksime, kad valdžia prieš priimdama sprendimus didinti MMA, visų pirma įvertintų pasekmes verslui, ypač smulkioms ir vidutinėms įmonės.

VDI konsultacija: kas žinotina darbuotojui, auginančiam vaikus

Valstybinė darbo inspekcija parengė ciklą trumpų konsultacijų aktualiausiais darbo teisės klausimais.

Šįlkart publikuojame konsultaciją “Darbuotojams, auginantiems vaikus: garantijos, atostogos, darbo organizavimas”.

Ūkio ministerija siekia grįžtamojo ryšio

Ūkio ministerija neseniai pradėjo bandomąjį projektą, kuriuo  bus siekiama sukurti grįžtamojo ryšio iš patikrintų verslo subjektų modelį.

Pirmo lygio Kauno rajono garbės ženklu apdovanotas J. Martikaitis

Raudondvario pilies Baltojoje salėje Valstybės dienos proga surengtame iškilmingame Kauno rajono savivaldybės tarybos posėdyje garbės ženklais apdovanoti pakaunės kraštui nusipelnę žmonės.

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 

 

Nebūkite nei per daug užsispyrę, bandydami sulaikyti tai, kas griūva, nei per daug skubėkite įtvirtinti tai, kas lyg ir atsiranda. 

R. B. De Konstanas

Renginių kalendorius

‹‹ 2021, Vasaris ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Benjaminas Žemaitis
 

Labiau nei paramos verslui reikia, jog valdžia viešai pripažintų, kad verslas maitina valstybę, o ne atvirkščiai.

Benjaminas Žemaitis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;