Verslo taryboje – apie Kauno gatvių būklę

Amžina Kauno problema – prasta gatvių būklė,  blogo  įvaizdžio dalimi tapusios duobės, kurios, atrodo, niekada nesibaigs tapo galvosūkiu Verslo tarybos nariams.

Šiuo metu vietinės reikšmės keliams skiriama 20 proc. KPP programos lėšų, 75 proc. programos lėšų atitenka valstybinės reikmės keliams (5 proc. paliekama valstybės reikmėms, susijusioms su keliais). Iš minėtų 20 proc. miestų ir rajonų savivaldybėms skiriama 76 proc., iš jų miestų savivaldybėms – 35 proc. Išeitų, visų šalies miestų savivaldybėms lieka viso labo apytikriai 5 proc. programos lėšų. Šie trupiniai miestams dalijami atsižvelgiant į gyventojų skaičių, kelių ir gatvių ilgį, transporto priemonių skaičių. Nors Vilniaus ir Kauno gatvių ilgis beveik vienodas, sostinei bemaž visa

Eksportuotojų klubo nariai „Novametoje“

UAB „Novameta“ – nerūdijančio plieno įrangos profesionalioms virtuvėms gamykla, prieš kelerius metus įrengusi 2500 kv m administracines ir gamybos bei sandėliavimo patalpas Petrašiūnuose. Pagrindinė įmonės produkcijos dalis skirta užsienio klientams – profesionalioms virtuvėms, maisto prekių parduotuvėms ir prekybos tinklams.

Specialistai iš Italijos domėjosi kauniečių patirtimi švietimo sistemoje

Birželio paskutiniąją savaitę Kaune lankėsi Grosseto pramonininkų konfederacijos ir jos šakinės institucijos Giano Ambiente   atstovai –Leonardo da Vinci  projekto „Neformalaus ir savaiminio mokymosi pripažinimas švietimo sistemoje“ „INFORMEDU“  (Nr. 2011-1IT1-LEO05-01879- CUP Code G52F11000070006”)  partneriai.

Rūmų vasaros šventė: svarbu dalyvauti, o ne laimėti

Antrą kartą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė rinkosi į vasaros šventę. Kasmet birželio viduryje gamtos prieglobstyje, gausiame bendraminčių būryje, su šeimomis linksmai švenčiamas rūmų gimtadienis. 1925 m. birželio 18-oji – rūmų įkūrimo Lietuvoje diena.

Penktasis regionų - Kaliningrado srities partnerių forumas

Birželio 4-5 dienomis Kaliningrade vyko penktasis regionų - Kaliningrado srities partnerių forumas. Renginio dalyvius pasveikino Kaliningrado srities gubernatorius N. N. Cukanovas, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos valdžios atstovai. Forumo metu buvo pateikta informacija apie tarptautinius Kaliningrado srities ryšius, valstybinę socialinės-ekonominės plėtros iki 2020 m. programą, ekologiją ir gamtos apsaugą. Vyko diskusijos apie pasienio bendradarbiavimo rezultatus ir plėtrą. Šios programos projektuose dalyvauja Kaliningrado srities, Lenkijos ir Lietuvos organizacijos ir įmonės. Taip pat aktyviai buvo diskutuojama ir keičiamasi patirtimi apie energijos panaudojimo efektyvumo didinimą, atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą, inovacijų ir verslo plėtrą.

Mokiniai stažuojasi užsienyje

Vykdant bendradarbiavimo sutartis tarp VšĮ Kauno mechanikos mokyklos, Alytaus profesinio rengimo centro, Marijampolės profesinio rengimo centro, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos bei Švietimo mainų paramos fondo 2012 -2013 mokslo metais VšĮ Kauno mechanikos mokykla administravo  du mobilumo projektus ir buvo partneriais Alytaus profesinio rengimo centro projekte.

Leonardo da Vinči programos projektai suteikia galimybę mokiniams ir mokytojams stažuotis, kelti savo kvalifikaciją ir didinti profesines bei bendrąsias  kompetencijas Europos Sąjungos mokymo įstaigose ir kitose organizacijose, naudojantis Europos Komisijos lėšomis.

SDG laimėjo Mero taurę Kauno maratone 2013

Praėjęs savaitgalis Kaune buvo itin sportiškas ir aktyvus – sekmadienį pirmą kartą vyko Kauno maratonas 2013. SDG grupės įmonės taip pat dalyvavo šiame renginyje ir subūrė gausią komandą. Bėgime dalyvavo ir įmonių darbuotojai, ir jų šeimos nariai bei draugai, ir vaikai iš vaikų dienos centro „Užuovėja“ bei dviejų vaikų globos namų – „Atžalynas“ ir Kauno m. savivaldybės.

Mediena iš Lietuvos, biudžetas – be milijardo

Baldų ir medienos apdirbimo pramonė, kurios eksportas sudaro 8 mlrd. Lt ir pralenkia žemės ūkio, tekstilės ir kitas tvirtas tradicijas turinčias ūkio šakas, Lietuvoje negali apsirūpinti mediena. Tai vienintelė  kliūtis, dėl kurios baldininkai negali įsteigti 20 tūkstančių naujų darbo vietų ir didinti eksporto apimčių. Jei mediena liktų Lietuvoje, valstybės biudžetas kasmet papildomai gautų 600-700 ml. Lt pajamų.

„Europos traukinys” atriedėjo į Kauną

   Prie pabaigtuvių priartėjo Comenius  partnerysčių projektas „Traukinys Europai – PERKRAUTA”. Tai pats didžiausias projektas Europoje, skirtas kolegijų ir profesinių mokyklų moksleiviams.

 Lietuvai šiame projekte atstovavo viešoji įstaiga Kauno mechanikos mokykla. Birželio 7 d. mokykloje surengtoje konferencijoje buvo aptariami projekto, kuriame dalyvavo 24 mokymo įstaigų  iš 23 Europos valstybių moksleiviai bei mokytojai, rezultatai.

Rudenį - parodos „RINKIS PREKĘ LIETUVIŠKĄ 2013“ ir „FRANŠIZĖ LT“

UAB „Ekspozicijų centras“   maloniai kviečia dalyvauti tradicinėje Lietuvos gamintojų   PARODOJE „RINKIS PREKĘ LIETUVIŠKĄ 2013“ ir PARODOJE „FRANŠIZĖ LT“

PARODOS VYKS : Spalio  4 - 6 dienomis, ŽALGIRIO ARENOJE (Karaliaus Mindaugo pr. 50), Kaunas

Reklama dešinėje 5 pozicija

Archyvas

Pirm Antr Treč Ketv Penk Š Sekm
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

 

 

Jei įsivaizduojate ką nors žiną, vadinasi, esate blogai informuoti.

Kinų patarlė

Renginių kalendorius

‹‹ 2021, Balandis ››
Pirm Antr Treč Ketv Penk Šešt Sekm
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Baneriai I pozicija kairėje

Nario žodis

Verslas vis dar sutelktas didžiuosiuose miestuose, nors kaštai jį pradėti ir plėsti rajonuose gerokai mažesni. Verslas to dar nesuvokė.
 

Verslas vis dar sutelktas didžiuosiuose miestuose, nors kaštai jį pradėti ir plėsti rajonuose gerokai mažesni. Verslas to dar nesuvokė.

Jonas Sirvydis

Rūmų žinios, 2018-06-29, Nr. 627

nr 627.pdf 1,22 MB ;